Kouření - jak s ním skončit?

Odvykání kouření

V dnešní době je kuřáctví zařazeno mezi nemoci. Přestat kouřit se vyplatí v každém věku. Nejlepší je přestat kouřit okamžitě, ze dne na den. Nicméně na trhu je mnoho pomocníků v boji s kouřením. Jedná se o nikotinové žvýkačky, náplasti či léky.


Tabák se do Evropy dostal díky Krištofu Kolumbovi. Původně se tabák užíval pouze při náboženských obřadech a nejrůznějších rituálech. Právě námořníci rozšířili tabák do celé Evropy. Tehdy se využíval jen k léčebným účelům – například při bolení hlavy či zubů. Tabák se stával čím dále dostupnějším.


Kouření se stalo masovou záležitostí. Dalo by se říci, že i v určitých případech se stalo přímo až módou. Se zvyšujícím se počtem kuřáků se začaly objevovat i negativní důsledky kouření.


Motivace by měla být především zdravotní. Uvidíte, jak se budete bez cigarety cítit svěží. Když nezafunguje tato motivace, máme tu ještě motivaci finanční – za rok ušetříme i několik tisíc korun, za které si můžeme dopřát například dovolenou v nějakém pěkném přímořském letovisku.